הערכת שווי דירה

הערכת שווי דירה

איך נקבע שוווי של דירה? מי מוסמך לקבוע שווי נכס? האם ניתן לערער על קביעת שוווי נכס? איך בוחרים את השמאי הטוב ביותר?

לא פעם נתקלים בעלי נכסים כאלה ואחרים בצורך להעריך מחדש את שוווי הנכס שלהם. בין אם זו דירה או כל נכס אחר יש צורך כי שמאי מוסמך יקבע הערכת שווי דירה או כל נכס אחר . לכך יש סיבות רבות ומגוונות. ניגע בשתי נקודות בהן יזדקק בעל דירה לאותה הערכת שווי דירה.

הסיבה היותר פופולארית לאותה הערכת דירה היא בשל הצורך בקבלת הלוואה בנקאית על סמך משכון הדירה. במקרה זה ידרוש הבנק הערכה מקצועית של שווי הנכס עליו יוכל להסתמך הבנק בחישוב גובה ההלוואה שיעניק ללווה. מי שאמון על הערכה זו הוא שמאי מקרקעין אשר מהווה חלק מרשימת שמאי המקרקעין המומחים המוסמכים על ידם לביצוע הערכות שווי למקרקעין.

הערכת שווי דירה חשובה במידה רבה גם למוכר, בימים אלו כאשר מחירי הדירות משתנים חדשות לבקרים יש צורך להיות מעודכן ולדרוש את המחיר המתאים ביותר. לא פעם בעלי נכסים דורשים סכומים אשר לא תואמים את המציאות ועשויים להינזק מכך, או בשל מכירת נכס במחיר נמוך מידי או בשל העובדה כי הם דורשים סכום גבוה מידי ולא מצליחים למצוא קונה לנכס.

הערכת דירה?

מתי עוד נזדקק לאותה בדיקת שווי דירה? ישנם מקרים רבים בהם יש צורך לערוך בדיקת שווי דירה לטובת הפחתת מיסוי המבוקשים עם מכירת נכס או במכירתו וכן היטל השבחה המבקש במועד מימוש הנכס (מכירה או בקשה להיתר בניה).

על פי חוק, במקרה של עליית שווי הדירה כתוצאה מאישור תכנית או בקשה לתוספת בניה שניתנה ע"י הרשות המקומית, תדרוש הרשות המקומית מבעל הנכס לשלם היטל על השבחת הנכס. במקרה שכזה עומדת לבעל הנכס האפשרות לבצע הערכת שווי דירה מחודשת ולהשיג על גובה שומת ההשבחה שניתנה ע"י הרשות המקומית על מנת להפחית את עלויות המס. 

אחיקם ביתן לשירותכם

משרד לשמאות מקרקעין אשר מתמחה בנושאים רבים. הערכת שווי דירה בצורה מקצועית ואחראית, ייעוץ והכוונה לבעלי נכסים פרטיים וכמו כן לחברות וגופים. ניסיון רב שנים בשמאות מקרקעין, רקע גם בכלכלה והנדסת בניין.  

שומה לבטוחות בנק

 
בניית אתרים Interdate LTD קידום אתרים