הערכת שווי מקרקעין

הערכת שווי מקרקעין

מה היא הערכת שווי מקרקעין? מתי יש צורך להעריך שווי של נכסים כאלה או אחרים? מי אמון על הערכה זו? איך בוחרים מי יבצע הערכת שווי מקרקעין?

הגדרת המושג מקרקעין על פי חוק המקרקעין היא: " קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר אחר המחובר אליה חיבור של קבע, זולת מחוברים הניתנים להפרדה ".

שווי המקרקעין נגזר ממכלול היבטים הכוללים את שטח הקרקע, השטח הבנוי, הצמדות הקשורות למקרקעין, בניה ללא היתר וכן זכויות בניה נוספות הצמודות למקרקעין שאינן מנוצלות בפועל.

עסקת רכישת נכס מקרקעין או מכירתו הינה לרוב עסקה סבוכה ומורכבת אשר טומנת בחובה מרכיבים רבים אשר לכל אחד מהם יכולה להיות השפעה רבה על שווי הנכס וכל טעות יכולה לעלות למוכר או לקונה נכס המקרקעין בסכום כסף רב.

חשוב מאוד לדעת כי הערכת שמאי מקרקעין מוסמך תשפוך אור על היקף הזכויות הנרכשות / נמכרות ותעזור למבצע העסקה להשלימה בלב שלם.

מי שמוסמך להעריך מקרקעין או כל נכס אחר הוא אך ורק שמאי מקרקעין מומחה לתחום אשר קיבל רישיון לעסוק בתחום זה ממשרד המשפטים.

מעבר לכך ישנם עוד מקרים בהם יהיה צורך של הערכת שווי מקרקעין, במקרים של פירוק שיתוף במקרקעין יצטרכו הצדדים לקבל חוות דעת מקצועית לגבי שווי המקרקעין וכיצד תבוצע החלוקה על מנת שאותו פירוק שיתוף במקרקעין יהיה מקובל על הצדדים וישרת את האינטרסים ההדדיים של הצדדים לפרק את השותפות כשכל צד מקבל את חלקו הראוי בנכס.

מקרה נוסף הוא במקרה של הפקעות מקרקעין. מדינת ישראל והרשויות המקומיות יכולות מתוקף החוק להפקיע מקרקעין לטובת הציבור. הפקעות מקרקעין משמעות הדבר היא כי יהיה צורך להעריך את שווי המקרקעין טרם ההפקעה ולאמוד את עלות פיצויי ההפקעה המגיעים לבעל המקרקעין במקרה של הפקעת יתר המחייבת בפיצוי על פי חוק.

הפקעת מקרקעין? איך לבחור שמאי לשם כך?

ממש כמו בכל תחום כך גם בתחום זה אין להתפשר על הטובים ביותר. הפקעת מקרקעין הוא נושא רגיש מאוד ולכן חשוב כי נושא זה יטופל במשרד שמאות בעל וותק וניסיון בתחום ספציפי זה.

הערכת שווי מקרקעין? אחיקם ביתן לשירותכם

למשרד השמאות אחיקם ביתן ידע רב וכמו כן רקע בכל הקשור לכלכלה בשילוב ידע בהנדסת בניין מה שמקנה יתרון רב. חמישה שמאים שכל אחד מומחה בתחומו. פועלים באחריות מרובה, טיפול אישי ומקצועי .  

שומת השבחה

 
בניית אתרים Interdate LTD קידום אתרים