הערכת שווי נדלן

הערכת שווי נדלן של שמאי מתבצעת בדרך מורכבת ורבת משתנים. שמאי מבצע מגוון סוגים של הערכות של נדל"ן כך הוא מבצע הערכת שווי בית או הערכת שווי קרקע או כול סוג אחר של נדל"ן. כאשר שמאי מבצע הערכת שווי נדלן של שמאי כלומר הערכת שווי נדל"ן, הוא בודק גורמים מרובים. הוא בודק את הנכס ומה שמסביב לנכס. יש מספר סוגים של דוח"ת בכל מיני היקפים אשר שמאי מקרקעין יוצר וזאת לפי דרישות החוק והתקנות.

1.       כך למשל השמאי מציג וכולל בהערכתו גם גורמים מסביב לנכס ולא רק ממש בו כך למשל הוא בוחן ומתאר את התשתיות אשר קיימות מסביב לנכס. כי גם סביבתו של הנכס משפיעה על ערך הנכס ורלוונטית לערך הנכס.

2.        השמאי אף בודק וכולל בדו"ח שלו מה תכניות הפיתוח אשר מיועדות לנכס ולסביבתו – אלמנט המעמד התכנוני של הנכס והתכניות העתידיות שקשורות לנכס משפיעות מאוד על ערך הנכס ולכן הערכת שווי נדלן של שמאי תמיד כוללת אותן.

3.       הערכת שווי נדלן של שמאי בודקת גם את מצבו המשפטי של הנכס בדיקה משפטית תראה מי הם הבעלים בנכס, איזה עוד בעלי זכויות יש בנכס, איזה סוגי זכויות יש בנכס כמו חכירה או בעלות האם יש הערות אזהרה ושעבודים על הנכס ועוד. מצבו המשפטי של הנכס משפיע מאוד על ערך הנכס ולכן הערכת שווי נדלן של שמאי תמיד תבדוק ותשקלל בתוכה את מצבו המשפטי של הנכס.

4.       כאשר מבצעים הערכת שווי נדלן בין אם זה דירה, נחלה או שטח קרקע יש לשקלל גורמים רבים שחלקם מעלים את ערך הנכס ומשביחים אותו וחלקם פוגעים בערכו. בין אם אתם רוכשים נכס או מוכרים נכס, בודקים כדאיות של עסקה, או מבצעים פעולות משפטיות שונות בנכס שלכם תמיד תזדקקו לשירות של הערכת שווי נדלן של שמאי.

5.       עבודת השמאי נדרשת לצורך הערכת שווי בית או הערכת שווי נדלן או לדוגמא הערכת שווי קרקע. שמאי טוב הוא שמאי מנוסה ומעודכן, שמאי רב ניסיון ובעל ידע מעמיק בכול ההיבטים השונים של הערכת נכס כמו צוות השמאים האיכותי של חברת אחיקם ביתן ושות' בע"מ.

 
בניית אתרים Interdate LTD קידום אתרים