משרדי שמאים

משרדי שמאים

איך בוחרים משרד שמאים? מהי חשיבות עבודתו של השמאי? כיצד בחירת שמאי טוב תשפיע על הוצאותיך?

רבים מאיתנו אשר עשו עסקת נדלן כזו או אחרת נתקלו לוודאי בצורך בשירותיו של משרד שמאים אם כדי לבחון את שווי הנכס טרם מכירתו ואם כדי להעמיד הלוואה לצורך רכישתו.

למעשה כל עסקה של קנייה או מכירה בתחום הנדל"ן מצריכה הערכה מקצועית של שווי או הנכס. בחינת שווי הנכס מוטלת אך ורק על מי שהוסמך לכך וקיבל את כל האישורים מטעם המדינה לעסוק בשמאות מקרקעין.

משרדי שמאים מטפלים במגוון רחב של הערכות שווי  כל אחת בהתאם למטרתה ולצרכי מזמים השומה. במאמר זה ננסה לגעת בחלקן.

הערכת השמאי הפופולארית ביותר היא אותה הערכת שמאי שכל רוכש נכס מכיר  - בטוחה בנקאית (אם לצרכי משכנתא או שעבוד נכס קיים).

הבנקים במדינת ישראל הם אלו אשר מוסמכים למכור הלוואות לטובת רכישת נדלן. הלוואה זו תאושר אך ורק אחרי אישור והערכה של שווי הנכס בהתאם לחוות דעתו של משרד שמאים המנוי ברשימת השמאים בבנק..

מעבר לכך משרד שמאים פועל גם בתחומים נוספים כמו הצורך להפחית מיסי נדל"ן כדוגמת היטל השבחה. במידה והועדה המקומית אישרה תכנית חדשה, התירה שימוש חורג לנכס או העניקה הקלה לבעל נכס זכה בעל הנכס למעשה בהתעשרות מעצם העובדה כי עלה שווים של המקרקעין שברשותו. בעת מימוש הנכס ( אם במכר או אם בהוצאת היתר בניה למימוש הזכויות הנוספות) ידרש בעל הנכס לשלם היטל השבחה. גובה ההיטל יהיה מחצית מההפרש בין השווי לפני ההשבחה ולאחריה. במקרה שכזה שומת היטל השבחה אינה סוף פסוק ומשרד שמאים טוב ידע להפחית את דרישת תשלום היטל ההשבחה ולעיתים באופן ניכר.

הערכות שווי נחלות הן עוד דוגמא לפעילות משרדי שמאים באשר הם, במקרים אלה תחום הפעילות הוא מורכב יותר מאחר וישנם הרבה מאוד פרמטרים אשר יקבעו בסופו של יום את שווי הנחלה ביניהם חלקה א' - חלקת המגורים והבנוי עליה, חלקה ב' - הצמודה לחלקת המגורים המשמשת לעיסוקו של בעל הנחלה ובהתאם לעסק הפועל בחלקה וכן חלקה ג' הכוללת חלקים בגידולים משותפים לכל הישוב וזאת בהתאם למיקום השטחים ביחס למושב וכן אופי הגידולים.

בחירת משרד שמאות מתאים

בכל אחד מהתחומים שצוינו למעלה ועוד תחומי שמאות רבים יש צורך להתמקצע. לכן חשוב מאוד לוודא כי משרד השמאים שבו תבחרו יהיה זה אשר יענה על הצרכים שלכם. מוטב לבחור משרד שמאים לאחר קבלת חוות דעת חיובית מלקוחות מרוצים.

משרדי שמאים בתל אביב

אחיקם ביתן ושות' בע"מ פועל שנים רבות בתחום השמאות ומתמחה בתחומי שמאות רבים. משרדי שמאים בתל אביב של אחיקם ביתן יעמדו לרשותכם בכל תחום שמאות לו תזדקקו. המשרד כולל חמישה שמאים מקצועיים בעלי ידע נרחב וניסיון.

שמאות נדל"ן

 
בניית אתרים Interdate LTD קידום אתרים