שמאות נכסים

שמאות נכסים

מי מוסמך להעריך שווי נכס? איך בוחרים משרד שמאות נכסים? מתי רצוי לבצע שמאות לנכס מקרקעין?

בכל עסקה בקרקעין רצוי לבצע הערכת שווי לנכס. שוויו של נכס מקרקעין מושפע מפרמטרים רבים אשר לרוב אינם ידועים לבעליו או שאינו יודע לאוד את השפעתם על שווי הנכס. מי שאמון על ביצוע הערכת שווי לנכס מקרקעין ובעל הכישורים הטובים ביותר לאמוד את הגורמים המשפיעים על שווי הנכס ואף לכמת אותם לתרומה לשווי, הוא אך ורקשמאי מקרקעין אשר הוסמך וקיבל את הרישיון לעסוק בכך.

כאמור שמאות נכסי מקרקעין הינו עניין מהותי לכל הגורמים אשר מעורבים בעסקה כזו או אחרת, כל נכס כמו דירה , בית פרטי , מבנה כזה או אחר שטח אדמה יזדקק להערכה מקצועית ולקביעה לגבי שוויו. שמאי נכסים כזה או אחר יכול להתמנות על ידי הקונה או על ידי המוכר של הנכס, לשני הצדדים גם יחד יש את האינטרס לקבל חוות דעת מקצועית ואמיתית לגבי שווי הנכס.

המוכר ירצה לדעת מה שווי הנכס שלו בעיקר בשל העובדה כי ירצה להיות בטוח שהוא דורש עבור אותו הנכס את הסכום הנכון ולא מפסיד כספים. 

לעומת זאת הקונה יזדקק לשירותיו של שמאי נכסים הן לצורך בדיקת שווי נכס מקרקעין פוטנציאלי והן לצורך משכון הנכס לטובת הבנק בכדי למממן את עסקת הרכישה. על כן לאותה שמאות נכס יש חשיבות גדולה ביותר.

איך בוחרים משרד שמאות נכסים?

כאמור שמאות נכס זה עניין בעל אחריות רבה, ישנם משרדים אשר מתמחים בתחום כזה או אחר ולכן מוטב לצורך העניין הספציפי שלכם כי תוודאו שאכן משרד השמאות שלכם מתמחה בתחום, כמו למשל תחום כונס נכסים או הפחתת שומת השבחה.

כינוס נכסים? רק באחיקם ביתן

משרד שמאות נכסים אחיקם ביתן מתמחה בכל התחומים הכלולים תחת מקצוע השמאות. למשרד חמישה שמאים מהמובילים בתחום בארץ ובעלי ניסיון רב וידע רב שנרכש בין היתר מטיפול בלקוחות רבים. אחריות מלאה, מקצועיות וטיפול אישי לשביעות רצונכם .

הערכת שווי מקרקעין

 

שיתופי פעולה:

דירות מכונס נכסים

 
בניית אתרים Interdate LTD קידום אתרים